HW-02-07-T-S-200-075
- Артикул производителя:
- HW-02-07-T-S-200-075
- Производитель/Бренд:
- Samtec Inc.
- Краткое описание:
- CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
- Производитель :
- Samtec Inc.
- Категория товара :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Length - Overall Pin :
- 0.430" (10.922mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.155" (3.937mm)
- Length - Stack Height :
- 0.200" (5.080mm)
- Length - Tail :
- 0.075" (1.905mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)