HW-09-08-L-D-285-SM-A
- Артикул производителя:
- HW-09-08-L-D-285-SM-A
- Производитель/Бренд:
- Samtec Inc.
- Краткое описание:
- CONN HDR 18POS 0.1 STACK SMD
- Производитель :
- Samtec Inc.
- Категория товара :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 10.0µin (0.25µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.465" (11.811mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.180" (4.572mm)
- Length - Stack Height :
- 0.285" (7.239mm)
- Length - Tail :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 18
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)