WR-L100P-VF-N1-R1500
- Артикул производителя:
- WR-L100P-VF-N1-R1500
- Производитель/Бренд:
- JAE Electronics
- Краткое описание:
- CONN PLUG 100POS SMD GOLD
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория товара :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 4.00µin (0.100µm)
- Features :
- Solder Retention
- Height Above Board :
- 0.118" (3.00mm)
- Mated Stacking Heights :
- 4mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 100
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)