WR-50P-HF-HD-A1E-R1200
- Артикул производителя:
- WR-50P-HF-HD-A1E-R1200
- Производитель/Бренд:
- JAE Electronics
- Краткое описание:
- CONN PLUG 50POS R/A SMD GOLD
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория товара :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 4.00µin (0.100µm)
- Features :
- Solder Retention
- Height Above Board :
- 0.185" (4.70mm)
- Mated Stacking Heights :
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 50
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)