2332-20FG00DPT1-S
- Артикул производителя:
- 2332-20FG00DPT1-S
- Производитель/Бренд:
- Oupiin
- Краткое описание:
- BOARD TO BOARD, FEMALE CONNECTOR
- Производитель :
- Oupiin
- Категория товара :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Receptacle, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Board Guide
- Height Above Board :
- 0.108" (2.75mm)
- Mated Stacking Heights :
- 3.5mm, 4mm, 4.5mm, 5mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)