40P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
- Артикул производителя:
- 40P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
- Производитель/Бренд:
- JST Sales America Inc.
- Краткое описание:
- CONN PLUG 40POS SMD GOLD
- Производитель :
- JST Sales America Inc.
- Категория товара :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Solder Retention
- Height Above Board :
- Mated Stacking Heights :
- 4.5mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 40
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)