SEAF-50-05.0-L-08-2-A-K-TR
Артикул производителя:
SEAF-50-05.0-L-08-2-A-K-TR
Производитель/Бренд:
Samtec Inc.
Краткое описание:
CONN HD ARRAY RCPT 400P SMD GOLD
Производитель :
Samtec Inc.
Категория товара :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
High Density Array, Female
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Board Guide, Pick and Place
Height Above Board :
0.199" (5.05mm)
Mated Stacking Heights :
7mm, 8mm, 8.5mm, 11.5mm, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
400
Number of Rows :
8
Pitch :
0.050" (1.27mm)