FH12-17S-0.5SV(1)(98)
- Артикул производителя:
- FH12-17S-0.5SV(1)(98)
- Краткое описание:
- CONN FFC VERT 17POS 0.50MM SMD
- Actuator Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS)
- Cable End Type :
- Straight
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Vertical - 1 Sided
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.142" (3.60mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 17
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating :
- 50V