AFFC20-30-050-SVS-T
- Артикул производителя:
- AFFC20-30-050-SVS-T
- Производитель/Бренд:
- Assmann WSW Components
- Краткое описание:
- FFC CONNECTOR, ZIF, PITCH 0.50MM
- Производитель :
- Assmann WSW Components
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Cable End Type :
- Straight
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Vertical - 1 Sided
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FFC, FPC
- Height Above Board :
- 0.154" (3.90mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Locking Feature :
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 30
- Operating Temperature :
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)