AFFC10-10-100-SVS-R
- Артикул производителя:
- AFFC10-10-100-SVS-R
- Производитель/Бренд:
- Assmann WSW Components
- Краткое описание:
- FFC CONNECTOR, ZIF, PITCH 1.0MM
- Производитель :
- Assmann WSW Components
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Cable End Type :
- Straight
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Vertical - 1 Sided
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FPC
- Height Above Board :
- 0.205" (5.20mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Locking Feature :
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)