CF20061U0R0-NH
- Артикул производителя:
- CF20061U0R0-NH
- Производитель/Бренд:
- Cvilux USA
- Краткое описание:
- CF20 SERIES 0.50MM(.020") ZIF SI
- Производитель :
- Cvilux USA
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Thermoplastic, Halogen Free
- Cable End Type :
- Straight
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.29mm ~ 0.34mm
- Flat Flex Type :
- FFC, FPC
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Housing Material :
- Thermoplastic, Halogen Free
- Locking Feature :
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 6
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 50V