CF24202V0R0-NH
- Артикул производителя:
- CF24202V0R0-NH
- Краткое описание:
- CF24 SERIES 0.50MM(.020") LIF TO
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Halogen Free
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Vertical - 1 Sided
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Low Insertion Force (LIF), Pick and Place Cap
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.165" (4.20mm)
- Housing Material :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 20
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Voltage Rating :
- 50V