ZF5S-20-01-T-WT-TR
- Артикул производителя:
- ZF5S-20-01-T-WT-TR
- Производитель/Бренд:
- Samtec Inc.
- Краткое описание:
- ZERO INSERTION FORCE .5MM ASSEMB
- Производитель :
- Samtec Inc.
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Cable End Type :
- Straight
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FFC
- Height Above Board :
- 0.083" (2.10mm)
- Housing Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Locking Feature :
- Slide Lock
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 20
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)