20FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
- Артикул производителя:
- 20FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
- Производитель/Бренд:
- JST Sales America Inc.
- Краткое описание:
- CONN FFC TOP 20POS 0.50MM R/A
- Производитель :
- JST Sales America Inc.
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Cable End Type :
- Tapered
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FFC, FPC
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Housing Material :
- Polyamide (PA6T), Nylon 6T
- Locking Feature :
- Slide Lock
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 20
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 50V