FH19C-4S-0.5SH(10)
- Артикул производителя:
- FH19C-4S-0.5SH(10)
- Краткое описание:
- CONN FFC BOTTOM 4POS 0.50MM R/A
- Actuator Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP), Polyphenylene Sulfide (PPS)
- Cable End Type :
- Tapered
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.20mm
- Height Above Board :
- 0.035" (0.88mm)
- Housing Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating :
- 50V