FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
- Артикул производителя:
- FH34SRJ-4S-0.5SH(50)
- Производитель/Бренд:
- Hirose Electric Co Ltd
- Краткое описание:
- CONN FFC FPC 4POS 0.50MM R/A
- Производитель :
- Hirose Electric Co Ltd
- Категория товара :
- FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies
- Actuator Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Cable End Type :
- Tapered
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Top and Bottom
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Flat Flex Type :
- FFC, FPC
- Height Above Board :
- 0.039" (1.00mm)
- Housing Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
- Locking Feature :
- Rotary Lock, Backlock
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 50V