SCE2-B-76A10-37SN-001
- Артикул производителя:
- SCE2-B-76A10-37SN-001
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Limited
- Краткое описание:
- CONN PLUG FMALE 37POS GOLD SLDR
- Производитель :
- Amphenol Limited
- Категория товара :
- Circular Connector Assemblies
- Cable Opening :
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Current Rating (Amps) :
- 1.5A, 3A, 7.5A
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating :
- Mounting Feature :
- Bulkhead - Front Side Nut
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Positions :
- 37
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Orientation :
- N (Normal)
- Primary Material :
- Metal
- Product Status :
- Active
- Shell Finish :
- Black
- Shell Material :
- Brass
- Shell Size - Insert :
- Shell Size, MIL :
- Shielding :
- Unshielded
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 400VAC