P-230SCSF7X1
Артикул производителя:
P-230SCSF7X1
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
BATTERY PACK NICAD 8.4V L-SC
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Battery Packs
Battery Cell Size :
L-SC
Battery Chemistry :
Nickel Cadmium
Capacity :
2.3Ah
Number of Cells :
7
Product Status :
Obsolete
Rechargeability :
Yes
Size / Dimension :
6.43" L x 0.91" W x 1.97" H (161.0mm x 23.0mm x 50.0mm)
Structure :
Side to Side, 1 Row x 7 Cells
Termination Style :
Solder Tab
Voltage - Rated :
8.4 V