BCC1200-11441-SB
- Артикул производителя:
- BCC1200-11441-SB
- Производитель/Бренд:
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Краткое описание:
- Industrial Battery Charger, Powe
- Производитель :
- AUTEC POWER SYSTEMS
- Категория товара :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 6A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 1.2kW
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 13.11" L x 6.89" W x 3.54" H (333.00mm x 175.00mm x 90.00mm)
- Termination Style :
- IEC 320-C14
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 144V