PCCG-SLA6V300
- Артикул производителя:
- PCCG-SLA6V300
- Производитель/Бренд:
- ZEUS Battery Products
- Краткое описание:
- BATT CHARGER DESKTOP 7V 300MA
- Производитель :
- ZEUS Battery Products
- Категория товара :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 6V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 300mA
- Charge Time :
- 8 Hrs
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.19" L x 2.01" W x 1.10" H (81.00mm x 51.00mm x 28.00mm)
- Termination Style :
- Alligator Clips
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 7V