KPCIEX-T64-1BK30
- Артикул производителя:
- KPCIEX-T64-1BK30
- Производитель/Бренд:
- Kycon, Inc.
- Краткое описание:
- CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
- Производитель :
- Kycon, Inc.
- Категория товара :
- Edgeboard Connectors
- Card Thickness :
- 0.062" (1.57mm)
- Card Type :
- PCI Express™
- Color :
- Black
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Contact Type :
- Cantilever
- Features :
- Board Guide, Locking Ramp
- Flange Feature :
- Gender :
- Female
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 64
- Number of Positions/Bay/Row :
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)