CR22-20D-2.54DS(70)
- Артикул производителя:
- CR22-20D-2.54DS(70)
- Производитель/Бренд:
- Hirose Electric Co Ltd
- Краткое описание:
- CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
- Производитель :
- Hirose Electric Co Ltd
- Категория товара :
- Edgeboard Connectors
- Card Thickness :
- 0.063" (1.60mm)
- Card Type :
- Non Specified - Dual Edge
- Color :
- Black
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Type :
- Features :
- Flange Feature :
- Top Mount Opening, Unthreaded, 0.128" (3.30mm) Dia
- Gender :
- Female
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 20
- Number of Positions/Bay/Row :
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)