FX27-60S-0.8SV
- Артикул производителя:
- FX27-60S-0.8SV
- Производитель/Бренд:
- Hirose Electric Co Ltd
- Краткое описание:
- CONN PCI EXP FMALE 60POS 0.031
- Производитель :
- Hirose Electric Co Ltd
- Категория товара :
- Edgeboard Connectors
- Card Thickness :
- 0.063" (1.60mm)
- Card Type :
- PCI Express™
- Color :
- Black
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Type :
- Features :
- Board Guide, Pick and Place, Solder Retention
- Flange Feature :
- Gender :
- Female
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 60
- Number of Positions/Bay/Row :
- 30
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.031" (0.80mm)