51740-10100401CCLF
Артикул производителя:
51740-10100401CCLF
Производитель/Бренд:
Amphenol ICC
Краткое описание:
CONN RCPT BLADE PWR 6POS PCB
Производитель :
Amphenol ICC
Категория товара :
Specialized
Color :
Black
Connector Style :
Blade Power
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Layout, Typical :
4 Signal, 2 Power
Features :
Guide Pin
Mounting Type :
Through Hole
Number of Columns :
Number of Positions :
6
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)