HDB-M4-060M226X
- Артикул производителя:
- HDB-M4-060M226X
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Aerospace Operations
- Краткое описание:
- MOTHER BOARD 60POS
- Производитель :
- Категория товара :
- Specialized
- Color :
- Black
- Connector Style :
- High Density (HDC, HDI, HPC)
- Connector Type :
- Receptacle, Female Sockets
- Connector Usage :
- Backplane, Motherboard
- Contact Finish :
- Tin-Lead
- Contact Finish Thickness :
- 100.0µin (2.54µm)
- Contact Layout, Typical :
- Features :
- Jackscrew
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Columns :
- 10
- Number of Positions :
- 60
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 6
- Pitch :
- 0.070" (1.78mm)