PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Артикул производителя:
PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Производитель/Бренд:
Hirose Electric Co Ltd
Краткое описание:
CONN DIN HDR 60POS PCB RA GOLD
Производитель :
Hirose Electric Co Ltd
Категория товара :
DIN 41612
Connector Type :
Header, Male Pins
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Level, Class :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
60
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)