PCN10H-16P-2.54DSA(72)
Артикул производителя:
PCN10H-16P-2.54DSA(72)
Производитель/Бренд:
Hirose Electric Co Ltd
Краткое описание:
CONN DIN HDR 16POS PCB GOLD
Производитель :
Hirose Electric Co Ltd
Категория товара :
DIN 41612
Connector Type :
Header, Male Pins
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
8.00µin (0.203µm)
Features :
Level, Class :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)