PCN12E-16S-2.54DSA(84)
Артикул производителя:
PCN12E-16S-2.54DSA(84)
Производитель/Бренд:
Hirose Electric Co Ltd
Краткое описание:
CONN DIN RCPT 16POS PCB GOLD
Производитель :
Hirose Electric Co Ltd
Категория товара :
DIN 41612
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Board Lock
Level, Class :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)