PCN10-96P-2.54DS(72)
- Артикул производителя:
- PCN10-96P-2.54DS(72)
- Производитель/Бренд:
- Hirose Electric Co Ltd
- Краткое описание:
- CONN DIN HDR 96POS PCB RA GOLD
- Производитель :
- Hirose Electric Co Ltd
- Категория товара :
- DIN 41612
- Connector Type :
- Header, Male Pins
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 8.00µin (0.203µm)
- Features :
- Level, Class :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 96
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 3
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)