PE711003
Артикул производителя:
PE711003
Производитель/Бренд:
Curtis Industries
Краткое описание:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Производитель :
Curtis Industries
Категория товара :
Power Entry Modules (PEM)
Accomodates a Fuse :
Yes (Fuse Not Included)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL
Connector Style :
IEC 320-C14
Connector Type :
Receptacle, Male Blades - Module
Current Rating - Appliance Inlet :
3A
Current Rating - Circuit Breaker :
Current Rating - Filter :
3A
Features :
Voltage Selector
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Fuse Holder, Drawer :
Fuse Holder
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Variable Size
Panel Thickness :
0.031" ~ 0.125" (0.79mm ~ 3.18mm)
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - Appliance Inlet :
250VAC