F1700CA10
Артикул производителя:
F1700CA10
Производитель/Бренд:
Curtis Industries
Краткое описание:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Производитель :
Curtis Industries
Категория товара :
Power Entry Modules (PEM)
Accomodates a Fuse :
No
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL
Connector Style :
IEC 320-C14
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current Rating - Appliance Inlet :
10A
Current Rating - Circuit Breaker :
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Fuse Holder, Drawer :
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Panel Mount, Screw Hole
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.50mm x 22.90mm
Panel Thickness :
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - Appliance Inlet :
250VAC