FN9222ESB-15-06
- Артикул производителя:
- FN9222ESB-15-06
- Производитель/Бренд:
- Schaffner EMC Inc.
- Краткое описание:
- PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
- Производитель :
- Schaffner EMC Inc.
- Категория товара :
- Power Entry Modules (PEM)
- Accomodates a Fuse :
- No
- Approval Agency :
- CQC, CSA, ENEC, UL
- Connector Style :
- IEC 320-C14
- Connector Type :
- Receptacle, Male Blades
- Current Rating - Appliance Inlet :
- Current Rating - Circuit Breaker :
- Current Rating - Filter :
- 15A
- Features :
- Bleed Resistor, Earth Line Choke
- Filter Type :
- Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
- Fuse Holder, Drawer :
- Ingress Protection :
- IP40
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Positions :
- 3
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
- Panel Thickness :
- 0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
- Product Status :
- Active
- Switch Features :
- Termination :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)