FN9226-1-02
- Артикул производителя:
- FN9226-1-02
- Производитель/Бренд:
- Schaffner EMC Inc.
- Краткое описание:
- PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
- Производитель :
- Schaffner EMC Inc.
- Категория товара :
- Power Entry Modules (PEM)
- Accomodates a Fuse :
- No
- Approval Agency :
- CSA, ENEC, SEMKO, UL
- Connector Style :
- IEC 320-C14
- Connector Type :
- Receptacle, Male Blades
- Current Rating - Appliance Inlet :
- Current Rating - Circuit Breaker :
- Current Rating - Filter :
- 1A
- Features :
- Filter Type :
- Filtered (EMI, RFI) - Commercial
- Fuse Holder, Drawer :
- Ingress Protection :
- IP40
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 3
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 34.40mm x 22.60mm
- Panel Thickness :
- 0.224" (5.70mm)