ZVL40K14T
- Артикул производителя:
- ZVL40K14T
- Краткое описание:
- MOV, 40V (Vrms), 10%, 14mm
- Capacitance @ Frequency :
- 1070 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 kA
- Maximum AC Volts :
- 40 V
- Maximum DC Volts :
- 56 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 74.8 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 61.2 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 68 V