PV230K4032T
- Артикул производителя:
- PV230K4032T
- Производитель/Бренд:
- Stackpole Electronics Inc
- Краткое описание:
- MLV, 230V (Vrms), 10%, 4032, 120
- Производитель :
- Stackpole Electronics Inc
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 190 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1.2 kA
- Energy :
- 23J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 230 V
- Maximum DC Volts :
- 300 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 396 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 324 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 360 V