AV40K1210T401N
- Артикул производителя:
- AV40K1210T401N
- Производитель/Бренд:
- Stackpole Electronics Inc
- Краткое описание:
- MLV, AUTO, 40V (Vrms), 10%, 1210
- Производитель :
- Stackpole Electronics Inc
- Capacitance @ Frequency :
- 900 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 400 A
- Energy :
- 3J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 40 V
- Maximum DC Volts :
- 56 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 74.8 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 61.2 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 68 V