0072.6861.B1
- Артикул производителя:
- 0072.6861.B1
- Производитель/Бренд:
- SCHURTER Inc.
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.0685KV 6KA DISC 14MM
- Производитель :
- SCHURTER Inc.
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 170 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6 kA
- Energy :
- 310J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 680 V
- Maximum DC Volts :
- 860 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.175 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 962 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.0685 kV