CG0805MLA-5.5ME
Артикул производителя:
CG0805MLA-5.5ME
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
VARISTOR 12V 10A 0805
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
33 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 A
Energy :
0.01J
Features :
Maximum AC Volts :
4 V
Maximum DC Volts :
5.5 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
14.4 V
Varistor Voltage (Min) :
9.6 V
Varistor Voltage (Typ) :
12 V