AVR-M14A2C240MT600N
- Артикул производителя:
- AVR-M14A2C240MT600N
- Производитель/Бренд:
- TDK Corporation
- Краткое описание:
- VARISTOR 24V 5A 1410
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 600 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 5 A
- Energy :
- 0.01J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- Maximum DC Volts :
- 16 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 1410 (3524 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 27 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 20 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 24 V