ROV14E221K-S-2
Артикул производителя:
ROV14E221K-S-2
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 14MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
710 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
93J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V