ROV14-102K-S
Артикул производителя:
ROV14-102K-S
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 1KV 4.5KA DISC 14MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
845 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
224J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
1.1 kV
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1 kV