ROV07-301K-2
Артикул производителя:
ROV07-301K-2
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 300V 1.2KA DISC 7MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
135 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
21J
Features :
Maximum AC Volts :
195 V
Maximum DC Volts :
250 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
330 V
Varistor Voltage (Min) :
270 V
Varistor Voltage (Typ) :
300 V