ROV05H390K-2
Артикул производителя:
ROV05H390K-2
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 39V 250A DISC 5MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
880 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V