VE24M00231K
Артикул производителя:
VE24M00231K
Производитель/Бренд:
Ethertronics/AVX
Краткое описание:
VARISTOR 360V 6.5KA DISC 24MM
Производитель :
Ethertronics/AVX
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
75J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 24mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V