V751NA34
Артикул производителя:
V751NA34
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 1.2KV 40KA SQUARE 34MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1800 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
40 kA
Energy :
1050J
Features :
Maximum AC Volts :
750 V
Maximum DC Volts :
970 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
1.32 kV
Varistor Voltage (Min) :
1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) :
1.2 kV