V660LA10
Артикул производителя:
V660LA10
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 1.08KV 2.5KA DISC 10MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
70 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
70J
Features :
Maximum AC Volts :
660 V
Maximum DC Volts :
850 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
1.188 kV
Varistor Voltage (Min) :
972 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.08 kV