V150PA20A
- Артикул производителя:
- V150PA20A
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- VARISTOR 240V 6.5KA BASE MOUNT
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 1600 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 6.5 kA
- Energy :
- 80J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 150 V
- Maximum DC Volts :
- 200 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Base Mount
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 284 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 212 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 240 V