V12MLA0805LA
- Артикул производителя:
- V12MLA0805LA
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- VARISTOR 16.25V 40A 0805
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 410 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 40 A
- Energy :
- 0.1J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 9 V
- Maximum DC Volts :
- 12 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 18.5 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 14 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 16.25 V