MVR20D122K-S
- Артикул производителя:
- MVR20D122K-S
- Производитель/Бренд:
- Meritek
- Краткое описание:
- VARISTOR 1200V 10000A DISC 20MM
- Производитель :
- Meritek
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 350 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 10 kA
- Energy :
- 660J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 750 V
- Maximum DC Volts :
- 990 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1320 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 1080 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1200 V