MVR10D301K-S
- Артикул производителя:
- MVR10D301K-S
- Производитель/Бренд:
- Meritek
- Краткое описание:
- VARISTOR 300V 3500A DISC 10MM HI
- Производитель :
- Meritek
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 330 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 3.5 kA
- Energy :
- 54J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 190 V
- Maximum DC Volts :
- 250 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 330 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 270 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 300 V